Thursday, December 20, 2012

DRIEZHAS albumo "Gonija" pristatymas Vilniuje ir Kaune


Duetas „Driezhas“ naująjį albumą pristatys Vilniuje ir Kaune


Intelektualiosios elektroninės muzikos projektas „Driezhas“ sausį melomanus kviečia į Vilniuje bei Kaune vyksiančius koncertus, kurių metu pristatys naująjį savo albumą „Gonija“, pelniusį puikius klausytojų atsiliepimus.

Driezhas“, vienijantis muzikos kūrėją ir prodiuserį Kristijoną Lučinską bei dainininkę ir poetę Ievą Astromskaitę, sausio 11-ąją atliks naująją programą Vilniaus klube „Kablys“, o sausio 12­-ąją – Kauno „Punto Jazz palėpėje“. Koncertuose taip pat pasirodys „Girių dvasios“, „Nüm Nüm“, DJ Synthsoulsizer. Kaune muziką vizualizuos VJ Lukas Miceika.

Grodamas gyvai visiškai susikoncentruoju į kūrinį ir kaskart išgyvenu jį naujai. Šiuo požiūriu kiekvienas koncertas yra tarsi mišios, muzikos išpažinimas, kurio metu svarbiausia yra keitimasis energija, su niekuo nesulyginamos išskirtinės bendrystės ir intymumo akimirkos, – apie sceninę patirtį kalba K. Lučinskas. – Koncertuojame reguliariai, tačiau ne tiek dažnai, kad gastrolės nuvargintų. Todėl kiekvieno pasirodymo laukiame kaip reikšmingo įvykio.“

Nuo 1998-ųjų gyvuojantis audiovizualinis projektas „Driezhas“ prieš metus tapo duetu, K. Lučinskui į kūrybinę draugiją pasikvietus I. Astromskaitę. Tandemo bendradarbiavimo rezultatai sugulė į naująjį albumą, kurio pavadinimas „Gonija“, gimęs iš žodžių žaismo, pasirodė esąs simboliškas – graikų kalboje dėmuo „gonia“ reiškia sąsają su naujos gyvybės atėjimu į pasaulį.

Stebintieji lietuviškos muzikos įvykius netruko konstatuoti, kad šis leidinys – geriausias šalies elektroninės muzikos albumas per pastaruosius porą metų ir tikra dovana melomanams, vertinantiems eksperimentus ir lietuviškos muzikinės tradicijos šiuolaikišką išraišką. Prieš pasirodant albumui, naujoji projekto „Driezhas“ programa praėjusią vasarą testuota šalies festivaliuose „Mėnuo Juodaragis“, „PLArTFORMA“ ir „TARP“.

Daugiasluoksniame plokštelės muzikos ornamente dera industrial, darkwave, IDM stilistika, minimalistiniai instrumentiniai intarpai, organiškai įkomponuoti etnomuzikos motyvai: apibendrinant paties K. Lučinsko žodžiais, ethno-electro. Savitu, sodriu ir svariu komponentu tapo I. Astromskaitės sukurtos eilės ir vokalas, anot albumą įvertinusių melomanų, teatrališkas, emociškai turtingas ir itin vykusiai papildęs projekto „Driezhas“ muziką, atverdamas naujų vystymo krypčių.

K. Lučinskas – kompozitorius, prodiuseris, muzikantas, mėgstantis derinti akustinį ir sintetinį skambesį. Studijuodamas Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Liaudies muzikos katedroje, jis neapsiribojo tradiciniais šio žanro instrumentais ir pradėjo eksperimentuoti elektroninės muzikos srityje. K. Lučinsko sumanyto projekto „Driezhas“ diskografijoje šiuo metu yra septyni albumai. Prieš naujausiąjį įsiterpė ketverių metų pertrauka: ankstesnis diskas „Tolumoje“ pasirodė 2008-aisiais.

I. Astromskaitė baigė džiazo vokalo studijas Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje, šiuo metu Vilniaus universitete studijuoja kultūros istoriją ir antropologiją. Prieš metus eilėraščių rinkiniu „Dulkėm ir žiedlapiais“ ji debiutavo kaip poetė.


Informacija apie koncertus:

Vilnius
Sausio 11 d., 21val. „Kablys", Kauno g. 5

LIVE:
GIRIŲ DVASIOS
NÜM NÜM
DRIEZHAS
DJ:
SYNTHSOULSIZER
Bilieto kaina: 15 Lt.
renginys facebook'e

---------------

Kaunas
Sausio 12 d., „Punto Jazz palėpė“, Kęstučio g. 6

LIVE:
NÜM NÜM
DRIEZHAS + VJ Lukas Miceika
GIRIŲ DVASIOS
Bilieto kaina: 10 Lt.


No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.